Menu

DOVE – Nourishing Oil Care Detangler Spray with Nutri-Oils


DOVE Nourishing

Bifázový vlasový kondicionér ve spreji, Dove Nourishing Oil Care je první kosmetikou svého typu s olejovou konzistencí a dvojitým účinkem. Kosmetika kombinuje technologii Fiber Actives Technology, která penetruje vlasovou strukturu a Micro Moisture Serum s povrchovou vyživující funkcí. Tento vlasový produkt byl vytvořen pro jemnou vlasovou péči.

Jak Dove Nourishing Oil Care funguje?

 • Vyživuje a obnovuje vlasovou strukturu.
 • Vyhlazuje a dodává hebkost.
 • Zjednodušuje česání i pro husté vlasy.
 • Chrání vlasy proti škodlivým vnějším faktorům.

Nourishing Oil Care Detangler Spray – analýza složení

Dove Detangler Spray je založen na vodě (Aqua). Je to lepší než mít alkoholový základ, ale nějak změkčovadlo či hydratační činidlo by bylo sázkou na jistotu. Další součástí receptury ihned po samotné vodě několik neškodných silikonů (Cyklopentasiloxan, FenylTrimetykon, Dimetykon) – jeden volatilní a dva jednoduše smytelné za použitím jemného šamponu. Po silikonech se objevuje také glycerin, neboli jeden z „hodných“ alkoholů s hydratujícími účinky.

Nourishing Oil Care obsahuje několik cenných olejů. Prvním je sladký mandlový olej (Prunus Amygdalus Dulcis), který pomáhá vyrovnat procesy probíhající ve vlasech a na pokožce hlavy. Druhým je arganový olej (Argania Spinosa), ceněný hlavně pro efektivní obnovu vlasů, kterou přináší. Třetím je kokosový olej (Cocos Nucifera), který může být díky své saturaci problematický při aplikaci na vlasy s vysokou porozitou.

Oleje následuje set několika dalších umělých přídavků. Například je zde obsažen disacharid pro aroma a konzervaci (Trehalóza), hydratační činidlo (Glukonolakton) s antioxidativními účinky, kyselina pro stabilizaci pH (Adipidová kyselina), detergent (Síran sodný), další silikon (PEG/PPG-18/18 Dimetikon) rozpustný ve vodě a jeden těžký silikon (Polyquaternium-16) s tendencí tvořit ložiska. Existuje zde také celá řada konzervantů (Chlorid sodný, disodík EDTA, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylkarbanát). V receptuře se dále objevuje UV filtr (Benzofenon-4) and good alcohol (Butylene Glycol).

Na konci složení se setkáme s šesti aromaty (Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool) ze seznamu potencionálně dráždivých složek. Tyto látky jsou odpovědné za uklidňující mýdlové aroma, které mysli vnukne myšlenku na vysoce kvalitní kosmetiku. Krémové aroma produktu Dove Nourishing Oil Care na vlasech zůstane po celý den.

Více než samotná kosmetika

Dove Nourishing Oil Care je vlasový kondicionér ve spreji, jelikož obsah olejů je daleko nižší než dalších látek. V plastové lahvičce o objemu 200 ml/6.8 oz se nalézá dvoufázová kosmetika. Po protřepání se krémově bílá svrchní vrstva promíchá s průhlednou tekutou složkou spodní vrstvy. Produkt je obecně tekuté konzistence a snadno se ve vlasech vstřebává. Velký objem a skvěle se hodící forma ve spreji má dopad na efektivitu vlasového oleje.

Vyživující produkt Dove Nourishing Oil Care se před užitím musí protřepat, aby se obě vrstvy spojily. Produkt na vlasy naneste za použití aplikátoru, aniž byste vlasy umyli.

VÝHODY ve stylingu:

 • dvoufázová receptura
 • tři přírodní rostlinné oleje
 • hydratující glycerin a UV filtr
 • velice příjemné mýdlové aroma
 • velký objem a skvělý aplikátor
 • aplikace jak na vlhké, tak na suché vlasy

NEVÝHODY ve stylingu:

 • velké množství umělých ingrediencí v porovnání s obsahem olejů
 • přespřílišné množství silikonů, včetně těch těžkých
 • konzervanty a vůně